"לרקוד לבריאות עם פרקינסון"

מפגשים של תנועה, יציבה וריקוד

לחולל שינוי ולהתחבר לחיים דרך הריקוד !

 

אם את או אתה מתמודדים עם מחלת הפרקינסון, יש בוודאי מספר נושאים שמפריעים לך באופן יומיומי. למשל, הקושי בתנועה – קשיחות השרירים, איטיות, הפרעה בהליכה, שיווי המשקל. יכולות להיות גם בעיות נוספות, כמו התמצאות במרחב. גם עולם הרגש סובל, ולעתים קרובות מופיעים דיכאון וחרדה עקב השינויים.

 

אנחנו מציעים לך ולחבריך עזרה במקום שלא חשבת עליו – תכנית "לרקוד לבריאות", המתקיימת בהבנרה, בי"ס מוביל לריקודים סלוניים ולטיניים בכפר סבא.

 

מחקרים רפואיים שנעשו לאחרונה, מראים כי הריקוד הזוגי יכול לסייע בהרבה מאד מהתחומים שפורטו לעיל. מדוע? הריקוד דורש שיווי משקל דינמי והתאמה לסביבות משתנות. כאשר מתאמנים בריקוד, המוח נדרש להתמודד עם אתגרים מגוונים – והוא לומד לבצע את המשימות האלו, למרות המגבלה שמציב המצב הרפואי.

 

לאחרונה התפרסמו תוצאות מחקר מארה"ב, שבדק את השפעתה של תכנית  לימוד ריקוד על חולי פרקינסון. מחקר זה נעשה לאחר שנים של מחקרים מקדימים בהן פותחה השיטה.

המחקר בדק חולי פרקינסון שהשתתפו לאורך שנה בתכנית הריקוד, ואת ההשפעה על חומרת המחלה ועל התפקוד הגופני. לאחר ההשתתפות בשיעורי הריקוד, נצפתה במשתתפים הטבה משמעותית בחומרת המחלה, וכן שיפורים משמעותיים בהליכה, שיווי משקל, ותפקוד גפיים עליונות, בהשוואה לקבוצת הביקורת שלא רקדה.

 

בהבנרה בנינו תכנית לימוד ריקוד המותאמת בדיוק עבורך – מקבוצות לימוד קטנות שתכנית הלימוד שלהן הותאמה לקשיים הקיימים בפרקינסון, ועד שיעורים פרטיים עם מורים שעברו את ההדרכה המתאימה. אנחנו מקיימים קשר עם מרכזים רפואיים בעולם המובילים את המחקר בתחום זה. בנינו עבורך גם תכנית אימון ותרגול פרטית לבית – מרכיב חשוב בהצלחתו של כל אימון גופני.

 

הלימוד נעשה בהדרכתם של מור ואשר ארזי, מורים מקצועיים דיפלומות IDTA בעלי ניסיון של מעל עשרים שנה בתחום הריקוד וכן ניסיון רב עם רוקדים בתהליכי שיקום שונים.

 

התכנים הרפואיים מנוהלים ע"י ד"ר עופר הורניק, רופא בעל ניסיון של שנים רבות בפיתוח ורגולציה של מוצרים רפואיים, וניהול ניסויים קליניים.

 

מתוך ניסיוננו המקצועי, אנחנו יודעים כי הריקוד יכול לעזור לך מאד. אנחנו מציעים לך לבוא, לבדוק ולהתנסות.

 

 

 

 

להרשמה לשיעור היכרות צור קשר או בטל : 09-7681372

 

 

 

קישור לקבוצת "לרקוד לבריאות בפייסבוק

 

סרטון ריקוד לחיים

על תלמידה שלנו המתמודדת עם פרקינסון באמצעות הריקודים הסלוניים.

 

סרטוני תרגול תנועות וצעדים

 

סניפי "לרקוד לבריאות" : כפר סבא - עמק חפר - קרית אונו

 

 

דרושים מתנדבים לליווי התלמידים בשיעורים 

דרישות התפקיד: 
מגיל 21 ומעלה
אהבת הריקוד
סבלנות, הקפדה
ניסיון בריקודים סלוניים יתרון
המתנדבים יעברו בסטודיו הבנרה הכשרה מקצועית בסיסית.
זאת הזדמנות מאתגרת ומחוללת שינוי ובמקביל התפתחות אישית ומקצועית.
לפרטים והרשמה : 09-7681372

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ברצוני להרשם לקורס לרקוד לבריאות

שלח
תודה שפנית אלינו
הטופס נשלח בהצלחה.
This field is required.
This field is required.
This field is required.

gala 2014

gala 2014

This field is required.

תכנית לרקוד לבריאות